IELTS Hazırlık Kursları


IELTS Sınavı Nedir?

IELTS Sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Öğrencilerin dil kabiliyetlerini dünya çapında bütün ülkelerde kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar tüm seviyeleri kapsar.


IELTS Sınavı, Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki çeşittir. Adaylar, eğitim ve profesyonel hedeflerine ve kendilerinden istenilen vize taleplerine göre hangi sınava gireceklerine karar verirler. Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini değerlendiren dört bölümden oluşur.


IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan bir sınavdır. IELTS adayları, sınavın dört etap için ayrı ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Etapların her biri, belirli bir beceri üzerine yoğunlaşmak için özenle tasarlanmıştır.


IELTS Sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar, 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilecektir.

IELTS Sınavı Hazırlık Kursları

Dünya üzerindeki birçok prestijli eğitim kurumu bu kursları vermektedir. Öğrencilerini IELTS sınavına farklı metotlarla hazırlamaktadırlar. Stduyacourse.com da arama bölümüne sınav ismini yazarak hangi kursların bu eğitimi verdiğini ve diğer bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.