Sık Sorulan Sorular

En Son Sorulanlar

Vize başvurusunda mülakat var mı?

İngiltere vize başvurularında herhangi bir mülakat yok. Başvuru şahsen yapılsa da dosyayı teslim ettiğiniz aracı kurum İngiliz konsolosluğunun anlaşmalı olduğu özel bir Türk şirketi. Vize danışmanı ekibimiz sizi bu konuda bilgilendirecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. 

İngiltere vizesine nereden başvurabilirim?

Bu konuda öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık yapmaktayız. Kayıt aşamasında İstanbul vize ofisimiz size yardımcı olacaktır. 

İngiltere’deki dil okullarının kalitelerini ve ödediğim ücrete göre verimlerini nasıl anlayabilirim?

Bu platform tam da bu sorunu öğrenciler için çözmek üzere hazırlandı. Stıdyacourse.com da okulları kıyaslayabilecek, yorumları okuyabilecek, fiyatları okulların verimlerine göre kolayca kıyaslayabileceksiniz. Eğer takıldığınız bir yer olursa da ücretsiz hattımızdan ya da canlı chat bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.  

İngiltere vizesi başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Konsolosluk tarafından belirtilen resmi süre en fazla 15 iş günüdür. Bu da 3 haftaya denk gelir. Ancak ortalama olarak 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Yoğun zamanlarda vize sonuçları 3 haftayı bulmaktadır. Nadirde olsa, eğer öğrencinin dosyasında ek bir inceleme varsa bu süre uzayabilmektedir. 

İngiltere'de eğitimde ilk günler nasıl geçer, nelere hazırlıklı olmalıyım?

Bu soru çok sorulan bir sorudur. Bununla ilgili sitemizin blog sayfasında uzmanlarımızın ve öğrencilerimizin görüşlerini takip edebilir, zaman içerisinde yükleyeceğimiz güncel videolarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burada kısaca yazacak olursak:

  • Eğer konaklamanız aile yanındaysa, kaldığınız aile size okula gidiş yolunuzu tarif eder.
  • İlk gün okulda seviye tespit sınavı yapılacaktır. Ona göre size uygun sınıf belirlenip yerleşirsiniz.
  • Yemeklerde zorlanabilirsiniz. İlk günler için biraz tedarikli olmak iyi olur.
  • İngilizceniz zayıfsa, kendinizi tanıcı cümleleri önceden çalışırsanız kolay iletişim kurarsınız.
  • İngiltere’de trafik tersten akıyor bildiğiniz gibi. Yollarda, karşıdan karşıya geçerken alışıncaya kadar çok dikkatli olmanız gerek.
  • Polis kaydı, banka hesabı açtırma gibi işlemlere ihtiyacınız olursa okulunuzun resepsiyonundan yardım isteyebilirsiniz.
  • İlk hafta sınıfınıza alışmanız zor olabilir. Sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.
  • İlk günler ve belki birkaç hafta konuşulanları anlamakta zorlanabilirsiniz. Gelmeden önce ve geldikten sonra bol bol radyo dinleyin, film izleyin, zamanla aşarsınız. 

İngiltere öğrenci vizesi alabilmem için haftalık en az kaç saat eğitim almam lazım?

İngiltere öğrenci vizesi alabilmeniz için haftalık en az 15 derslik eğitim almanız gerekir. Bir ders 50 dk. üzerinden hesaplanır ve bu da toplamda 12.50 saate denk gelir. Yani İngiltere öğrenci vizesine başvurabilmeniz için gerekli izinleri olan bir eğitim kurumuna haftalık en az 12.50 saatlik bir kurs kaydınız olmalıdır. 

İngiltere öğrenci vizesi alabilmem için ne kadar sürelik bir kurs kaydı yapmam lazım?

İngiltere öğrenci vizesi için teknik olarak en az 1 haftalık dil okulu kaydıyla vize almanız mümkündür. Ancak mevcut eğitim durumunuza, İngiltere’ye gelme amacınıza ve yaşınıza göre daha kolay vize alabilmeniz için bu süreyi uzatmanız tavsiye edilir. İngiltere Konsolosluğu’nda dosyanıza bakan memurun, sizin İngiltere’ye başvuru amacınız olan “eğitim” için geldiğinize ikna olmalıdır. 

Vize başvuru sürecim nasıl olacak?

Her ülkenin vize şartları ve süreci farklı olduğu için bu konuda yetkili danışman kadromuz sizlere yardımcı olacaklar. Her ülke için süreler değişmekle beraber ortalama olarak vizeye okul başlangıç tarihinden en geç bir ay önce başvurmanızı tavsiye ederiz. Vize danışmanı arkadaşımız sizi bu konuda yönlendirecektir.

Türkiye-İngiltere arası uçak bileti ücretleri ne kadardır?

İstanbul çıkışlı Londra uçuşları genelde direk uçuşlardır. THY, British Airways, Pegasus, Atlasglobal şirketlerinden direk Londra'nın farklı havalimanlarına uçarlar. Yaz aylarında biletler gidiş dönüş 300-500 Pound arasında değişir.  İngiltere'nin tatil zamanlarında da fiyatlar bu civardadır. (Noel ve Easter dönemleri) En ucuz İngiltere bileti, ocak şubat aylarında bulunmaktadır. Ortalama 120-150 Pounda bulunabilir. 

İngiltere'de havalimanı karşılama ve transfer nasıl oluyor?

İngiltere'de, seyehatinizden en az bir gün öncesinden rezerve etmeniz durumunda sizler için havalimanı karşılama ve transfer hizmeti sunmaktayız.

Yetkili arkadaşımız sizi havalimanından alır, kalacağınzı adrese bırakır ve konaklama yerinizle olan ilk iletişminizde yanınızda bulunur, size yardımcı olur.