Yurtdışında Konaklama Seçenekleri

Her ülkeye özel farklı farklı konaklama seçenekleri olsa da, genelde öğrencilerimizin tercih ettiği belli başlı konaklama seçenekleri mevcuttur.

Aile Yanı Konaklama

Genellikle kısa süreli dil eğitimi için gelen öğrencilerimizin tercih ettiği konaklama türüdür. Özellikle İngiltere ve Amerika için meşhur bir konaklama seçeneğidir. 3-6 ay arası eğitimlerde tercih edilebilir.

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin konaklama acenteleri vasıtasıyla buluştukları evlerdir. En uygun fiyatlı seçenektir.

Türk öğrenciler evlerin hijyen problemi ve yemek durumu sebebiyle pek tercih etmiyor ancak bazen gayet temiz ve güzel evler de olabiliyor. Bizim tavsiyemiz, bu evlerde kalmak istiyorsanız öncelikle yurt ya da aile yanı konaklamayı tercih edip geldikten sonra bu evleri görüp karar vermeniz olur.

Yurt

Genellikle tek kişilik ya da iki kişilik odalar şeklindedir. Bazı yurtlarda odaların kendi banyoları mevcuttur. Diğer konaklama türlerine göre ücreti daha yüksektir. Ancak en iyi konaklama türüdür. Hem temiz, modern hem de bol arkadaş edinip konuşabileceğiniz bir imkan sağlar.