St Giles College - London Central

St Giles College - London Central
İngiltere, Londra    
154 Southampton Row, Bloomsbury, London WC1B 5JX

KURULUŞ
TARİHİ

1955

SINIFTAKİ EN FAZLA
ÖĞRENCİ SAYISI

12

DERS
SÜRESİ

50 Dakika

OKULDAKİ
TÜRK ORANI

%10

YAŞ
SINIRI

16

Dünyanın en eski ve köklü dil eğitimi kurumlarından birisidir. İngiltere, Amerika ve Kanada’nın önemli bir çok şehrinde birbirinden güzel okul binaları ve kurslarıyla İngilizce eğitimi konusunda en çok tercih edilen okullardan birisidir. Her yıl yüz farklı ülkeden 14.000’den fazla öğrenci St.Giles College’in kurslarını tercih etmektedir. St Giles College- Londra Merkez şubesi, Londra’nın merkezinde, British Museume 5 dakika yürüme mesafesine Russel Square metro istasyonun karşısında, modernize edilmiş, büyük tarihi bir binada hizmet vermektedir.

Bina İmkanları

KAFETERYA
KÜTÜPHANE
WI-FI
BİLGİSAYAR ODASI
BEDENSEL ENGELLİ
BAHÇE

Okul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Modern eğitim olanaklarından faydalanma,etüd merkezi,
  • Her gün organize edilen sosyal aktivite programları,
  • Müze gezileri,tiyatro gezileri,haftalık parti toplantıları,hafta sonu şehir gezileri,
  • Russel Square istasyonuna 3 'dk yürüme mesafesindedir.
  • Okul'a yakın British Museum, Covent Garden, China Town, Piccadilly Circus, The British Library,Madame Tussauds London,Trafalgar Square, London Eye, Big Ben.

Bu Okul Hakkında Uzman Yorumu

Bu okulda uzman yorumu bulunamadı.

Okulu Sizin İçin Gezdik

Diğer Videolar

Henüz video yüklenmedi.

Toplam ücrete uçak bileti de dahil mi?

Hayır, sizlere sunmuş olduğumuz fiyatlara uçak bileti dahil değildir. Ancak, bu konuda size yardımcı olmamızı isterseniz memnuniyetle yardımcı oluruz.

Deposito ücreti nedir?

Deposito ücreti, eğitim almak istediğiniz okulda yerinizin ayrılması için ödemeniz gereken tutardır.

Kimi okullar bu ücreti talep etmezken, bu durum okuldan okula değişmektedir.

İngilizce seviyemi nasıl bileceğim?

Okula ilk başladığınız gün, İngilizce seviye tespit sınavına gireceksiniz ve sonucunua göre sizi seviyenize uygun sınıfa yerleştirecekler.

Anlaşmalı olduğumuz ve sitemizde bulunan tüm okullarda tüm seviyedeki öğrencilere uygun sınıflar bulunmaktadır.

Eğitim almak için en yüksek yaş nedir?

Dil okullarından eğitim almak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak site üzerinden eğitim programı satın alabilmeniz için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.

Ayrıca, sitemizde okullar detaylı inceleyerek eğitim verdikleri yaş aralıklarını da görebilirsiniz.

Dil eğitimimi tamamladığımda sertifika alabilecek miyim?

Evet, anlaşmalı olduğumuz tüm okullar dil kursunuzun bitiminde size sertifika vermektedir. Ancak, sertifika alabilmeniz için derslere katılım oranınızın %75 - %80 arasında olması gerekmektedir.

Ne tür dil kursu seçenekleri bulunmakta?

Dil kursu seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. StudyACourse. Com’da genel olarak,

  • - Genel dil kursları
  • - Sınavlara hazırlık kursları (IELTS, TOEFL vb)
  • - Yaz okulu programları
  • - İş İngilizcesi
  • - Özel eğitimler vb

Tüm okullar yukarıdaki programların hepsini sunamayabiliyor. İlgili okulları bulmak için canlı destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dil eğitimi alabileceğim en kısa süre nedir?

Dil eğitimi alabilmeniz için gerekli kısa süre en az 2 haftadır. En fazla süre ise tamamen size bağlıdır.

Dil eğitiminiz ne kadar uzun olursa, haftalık ödeyeceğiniz ücret kısa süreli alacağınız eğitime ödeyeceğiniz ücrete oranla daha uygun olacaktır.

Eğitim alabileceğim en iyi dil kursu programı hangisidir?

En iyi veya en doğru dil kursu programı yoktur. Ancak, sizin belirlemiş olduğunuz hedef, finansal durumunuz ve eğitim sürenize göre alabileceğiniz kurslar vardır.

Dil kursu ders süresi ne kadardır?

Eğitim almak istediğiniz hafta sayısına bağlı olarak ders süreleri, okuldan okula değişiklik göstermektedir. Dil eğitiminizi, sabah, öğleden sonra şeklinde ayrı seçeneklerde alabilirsiniz.

Okullarda kaç tane dil kuru seviyesi bulunmaktadır?

Tüm okullar başlangıç seviyesinden, ileri düzey ve sınavlara hazırlık kurslarına kadar her seviyeye uygun dil kurlarında eğitim vermektedir.


Kerem Sayar

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

İngiltere’de uzun süre kaldım (8 ay civarı) 3 farklı okulda okudum. Upper intermediateda başlayıp yüksek advanced bitirdim.
St Gilesda CAE (Certificate of Advanced English) ve kısa bir süre Advanced kursu aldım. Gerçekten memnun ediciydi. Hocalar çok başarılı ve ilgililer özellikle CAE ye okulun en tecrübeli hocaları veriliyordu. Gerçekten alanlarında çok başarılardı.

Bu okul, gittiğim 3 okul arasından en iyisiydi. İyi seviyesi olan öğrenciler için özellikle tavsiye ederim. Yüksek sevilerde Avrupalı çok öğrenci var. Diğer okullarda çok fazla uzak doğulu ve Arap öğrenci vardı.

Avrupalıların genel İngilizce seviyesi çoğunlukla daha iyi oluyor bu yüzden daha cok pratik imkânınız olur uyarmakta fayda var Türkiye’deki İngilize leveliniz biraz daha yüksek çıkacaktır upper intermediatesaniz burada intermediate çıkar iseniz şaşırmayın. Okulun tek mükemmel demeyeceğim yanı kütüphanesiydi ama bir dil okulu için ortalama üstüydü elbette Yerine gelirsek muntazam bir yerde bina ise harikulade.
Kesinlikle tavsiye ederim, bir daha dil için gelmem gerekirse de tercih ederim


Şeyma Çztürk

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

İngiltere'ye ikinci gidişimde bu okulda eğitim almıştım. Önceki okulum English Time'la kıyaslayınca çok çok farklı ve başarılı bir okul diyebilirim.

Eğitim kalitesi ve öğrencilerin seviyesini çok beğendim. Gelen öğrenciler hem bilinçli hem de belli bir seviyenin üzerindelerdi benim gördüğüm kadarıyla.

Binadaki imkanları pek kullanmadım. İhtiyaç da olmadı. Okul zaten merkezde ve arkadaşlarla gezerek çok şey öğrenme fırsatım oldu.

Yurtdışına İngilizce için gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem, Londra harika bir şehir, ben çok sevdim, kesinlikle burası iyi bir tercih. Ve birde İngilizce kısa sürede öğrenilmiyor. Ben bir aylığına gitmiştim ama kesinlikle çok daha uzun olmalı eğitim.

Başarılar...


Alp Taş

8 ay önce

4.8
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

Genel olarak memnun kalsam da yaz aylarındaki yoğunluk beni olumsuz etkiledi. Özellikle uzak doğulu öğrencilerin çok olması ve aksanlarından hiç birşey anlaşılamıyor olması kötüydü.

Bence bu okul ya da diğerleri yaz aylarında geliyorsanız bu durumu göz önüne almalısınız.

St Giles College den bahsedecek olursak; öğretmenlerinin ilgisi, aktiviteleri, binanın imkanları gayet iyiydi.
Ayrıca 2 hafta da bir yapılan değerlendirme sınavıyla durumunu net olarak görüp, gelişimini takip edebiliyorsun. Öğretmeninle durumunu konuşabiliyorsun.

Bina imkanları da çok iyidir bu okulun. Kütüphanesi vs beğeniyor ve kullanıyordum.

Konaklama da sıkıntılı bir süreç yutdışında. Bu okulun özel yurtlarında ben kalmadım ama kalanlar çok memnundu.


Engincan

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

Bu okulu çok sevdim ben. Başarılı buldum. İngiltere'de dil eğitimi için bu okulu önerebilirim.

Bu okulun neleri güzeldi dersek; öğretmenleri cana yakındı, sürekli aktiviteleri vardı ki bunlar da İngilizcemin ilerlemesine çok yardımcı oldu. Farklı farklı etkinlik yapıldı. Mangal partisi oldu örneğin. Her hafta dondum ve tartışma programı oluyordu. Bir konuda tartışıyorduk. Sinemaya gittik, tiyatroya gittik.

Ayrıca öğrenci arkadaşlar merak eder diye yazayım, Londra'da yemek sıkıntısı da yok pek. Ben yaşamadım. Okulun cafesindeki yemekler bize uymasa da artık simit sarayları açılmış, yakında vardı ve gidip yiyebiliyordum.

Ama gelecek öğrencilere bir uyarım olacak, Londra büyük ve kalabalık bir şehir. Burada da cüzdanınıza, telefonunuza dikkat etmeniz lazım. Ufak tefek hırsızlıklar Londra'da da oluyormuş duydum. Çok şükür ben yaşamadım.


Uygar Uyan

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

Ben çok kısa kaldım bu okulda ama çok memnundum.

İngiltere'ye gitmek isteyen arkadaşlara öneririm. Öğretmenlerin ilgisi de çok iyiydi. Eğtimini de sevdim.


Sümeyye

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

Ben geçen sene eğitim aldım bu okulda.

Kesinlikle çok iyi bir tecrübeydi İngiltere'de, Londra'da ve bu okulda eğitim almak benim için.
Hiç sorun yaşamadım. Öğretmenleri, öğrenci kalitesi çok iyiydi.
Çok Türk olduğunu yorumlarda okumuştum, yaz aylarında öyle oluyormuş, ben ordayken de vardı ama sanırım yaz ayları zaten her okulda baya oluyor.

Benim bu okulu tercih sebebim, benzeri kalitedeki okullara göre fiyatının daha iyi olmasıydı. Londra merkezde, gitmek istediğim bir çok yere 10-15 dk yürüyüş mesafesinde bence harika bir okul.

Bina imkanları da iyiydi.


Fatih Selim Satılmış

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

Ben şu an bu okulda okuyorum. Studyacourse ekibinin tavsiyesi ile geldim. Bence Londra'da eğitim almak istiyorsanız bu ya da benzeri bir okula gitmenizi tavsiye ederim.

Okulun bulunduğu yer, konumu güzel, tam merkezde. Londra'da heryere kolay ulaşabiliyoruz.

Dersler, öğretmenlerin ilgisi de iyi ama benim en çok hoşuma giden okulun gezileri, aktivite programları oldu. Şu an her pazartesi tanışma saatleri oluyor yeni gelenlerle, eğlenceli baya. Her cuma futbol oynuyoruz birlikte. Temmuz ve ağustos ayı zaten aktivitelerinin en yoğun olduğu aylarmış. Neredeyse hergün bir şeyler var. Ayrıca okulun İngilterede bir çok şubesi olduğu için diğer şubelerle ortak aktivitelerde yapılıyor. Piknik yapılıyor mesela. Futbol turnuvaları oluyor.

Tek olumsuz diyebileceğim şey şu an çok Türk öğrenci var ama duydum ki yaz ayları zaten nerdeyse her okul böyleymiş. Ben Brezilyalı bir arkadaş grubuyla geziyorum, ingilizceden başka ne konuşabiliriz ki?

Bu arada bu okulun binasını da çok beğendim. Özellikle teras katı Londra merkezdeki bir okul için iyi olmuş.


Kamil Çınar

8 ay önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

Merhabalar gençler, Bu okula ben 2010-2011 de 6 aydan fazla gittim. Baştan söyleyeyim çok memnun kaldım İlk geldiğimde acaba fazla bir ücret mi ödemiştim diye düşünmüştüm ancak okulun eğitimini, bina imkanlarını ve aktivitelerini gördükçe fikrim hızla değişti. Fiyatını hak eden kaliteli bir okul.

Bulunduğu konum da çok güzel. Londra'nın merkezinde, heryere yakın bir mesafede, etrafı tam bir tarih. Öğretmen kalitesinden de çok memnun kalmıştım. O kadar dost olduk ki öğretmenlerle, hala görüştüğüm öğretmenler var bu okuldan.

Aktiviteleri çok yoğun olur. Özellikle her salı öğrencilerle akşam aktiviteleri vardır geleneksel. Farklı mekanlara gidilip bol bol konuşulur. Binanın üst kısmında çatıda güzel bir oturma alanı vardır. Orda sürekli bir aktivite olur.

Ayrıca binanın teknolojik imkanları da iyiydi. Kütüphanesinden de yararlanmıştım, gayet verimliydi. Sınıflar kalabalık değil. Belli bir fiyatın üzerinde olunca öğrenci kalitesi de iyiydi.

Londra da yaşadıkça diğer ucuz okulları görünce iyiki bu tarz bir okula gitmişim dedim.

Bütçe önemli tabi ama zorlayabiliyorsanız tam bir verim için kaliteli bir okula parasını öderseniz hakkını veriyorlar.

Başarılar...


Tuğçe Yıldız

1 yıl önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

2015 yılında bu okula gitmiştim. Gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. İngiltere'de gidilebilecek en iyi okullardan birisi bence. Harika bir yaz geçirmiştim.


Çiğdem Yıldız

2 yıl önce

5.0
puan
Eğitim
Bina İmkanları
Aktiviteler
Konum

2015 yaz ayında 12 haftalık bir eğitim aldım. Londra şubesi harika. Gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.