Londra'da Dil Eğitimi ve Üniversite

İngiltere'nin ve Birleşik Krallıkların başkentidir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusu ile kalabalık bir şehirdir. Yüz ölçümü:1.577.3 kilometrekare 'dir. Her milletten insanın yolu bir gün mutlaka Londra'dan geçer. 300'den fazla farklı dil konuşulur. Farklı kültürleri tanımak,tarihi eser ve müzeleri gezmek ,yeşil alanları görmek için her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği kozmopolit bir şehirdir. Uluslararası turizm kesiştiği ve dünyanın en fazla hava trafiğinin yaşadığı şehirdir. Londra'da bulunan Thomas nehri iki şehri iki yakaya bölmektedir. Londra'nın yüzyıllardır İngiliz Kraliyet ailesine başkentlik yapmış bir şehir olmasından ötürü bugün kraliyet hazinelerinin en önemlilerine de ev sahipliği yapar. İngilizce dünyanın en çok konuşulan dillerindendir. İngiltere'de 'de sayısız dil okulu alternatifi bulunur. Londra çok geniş bir dil okulu yelpazesine sahiptir. Her bütçeye ve her yaşa hitap eden dil okulları bulunur. Şehir de 30'un üzerinde üniversiteye ev sahipliği yapar. Londra dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Bu yüzden yönünüzü rahat bulabilmek için mutlaka yanınızda Londra haritası alabilirsiniz. Londra ulaşımında metro,otobüs ve taksi kullanılmaktadır. Londra'nın yoğun tarafiği nedeni ile tercih edilen ulaşım aracı metrodur. Bir çok bölgeye metro ile rahat ulaşabilirsiniz. Metro fiyatları otobüse göre dah yüksektir. Taksi lüks ulaşım aracıdır.Pahalı olduğu için öğrenciler tarafından tercih edilmemektedir. Londra ulaşım ağı 6 bölgeye ayrılmıştır. Ulaşım fiyatları bölgelere göre değişmektedir.Ulaşımı ekonomik hale getirmek için haftalık satılan Travelcard kullanabilirsiniz.Öğrenciler için paso kullanımı %30 indirim avantajı sağlar. Londra dünya başkentlerinden biri olarak sayılır bundan dolayı içinde birçok ulustan insan barındırmaktadır.Şehir'de birçok kültürün mutfağına rastlayabilirsiniz. Amerikan,İtalyan,Çin,Meksika,Hint,Japon ve Kore Mutfaklarına yer verilmiştir. Şehirde Gezilecek Yerler Big Ben & Westminster Sarayı Buckingham Sarayı Tower Bridge London Eye British Museum Camden Town Trafalgar Meydanı Covent Garden Hyde Park Oxford Street

İngiltere yağmurları ile ünlüdür. Yazları serin ,kışları ılık geçer.Yıl boyunca yağmur yağışı görülür. En çok yağış kasım ayında gerçekleşir.Ortalama sıcaklıklar Kışın 6 Derece,Yaz aylarında 17 Derecedir.

Yakın Havaalanı

Londra 'da bulunan Havaalanları Heathrow Havalimanı, Stansted Havalimanı, Luton Havalimanı, Gatwick Havalimanı Heathrow dünyanın en fazla yolcu taşınan havaalanıdır. Londra merkezine yaklaşık 32 km uzaklıktadır. Gatwick Havaalanı Londra merkezi güneyine yaklaşık 48 km uzakta yer alır. Stansted Havaalanı Londra merkezin kuzey doğusuna 56 km uzakta yer alır. Luton Havaalanı Londra'nın kuzeyine 48 km mesafededir.

Londra Dil Okulları