Liverpool Dil Egitimi

Liverpool Birleşik Krallık'ta ,İngiltere ülkesinde Mersey Nehri 'nin doğusunda bulunan bir şehirdir. 1207'de bir belde olarak kurulmuş olsa da 1880 yıllarından sonra şehir olmuştur. Yüz ölçümü:118,84 kilometrekaredir. Nüfusu:465.700 Şehir içi ve şehir dışı demiryolu ulaşım ağı çok geniştir. Düzenli otobüs seferleri,feribot ve taksiler diğer ulaşım araçlarıdır. Metro ulaşımı yoktur. Şehirde iki tane ana yerel otobüs terminal durağı bulunmaktadır. Quenn Square Otobüs Terminali şehrin kuzeyine ve doğusundaki yerlere sefer düzenler, Liverpool One Otobüs Terminali şehrin güney ve doğusuna yönelik otobüs seferleri gerçekleştirir. Gezilecek yerler Liverpool Merkez Kütüphanesi Liverpool Şehir Sarayı Knowsley Safari Parkı Anfield Stadı İngiltere'nin bir çok şehrinde olduğu gibi Liverpool'da da yemek çeşitleri oldukça fazladır. Amerikan mutfağı ,Tayland Mutfağı,Çin Mutfağı,Akdeniz yemekleri ve daha bir çok farklı tatlar bulabilirsiniz.

Liverpool Nehir kıyısında olduğu için kışlar ılıman,yazlar serin geçer. Aralık,Ocak,Şubat aylarında soğuk ve kar yağışlı geçer. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık artar. Bahar ayları nemli ve ılıktır. Ortalama en yüksek sıcaklık 20 Derece,en düşük sıcaklık 2 Derecedir.

Önemli Yerlere Uzaklık

Londra'ya tren ile 2 saatlik uzaklıktadır.

Yakın Havaalanı

Liverpool John Lennon Havameydanı 'ndan Liverpool ile Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'da bulunan hava meydanları arasında direk uçak hava seferleri sağlanmaktadır.

Liverpool Dil Okulları