Leeds'de Dil Eğitimi ve Üniversite

İngiltere'nin kuzeyinde West Yorkshire bölgesinde yer alıyor. İngiltere'nin Londra'dan sonra önemli ikinci finans merkezidir. Tekstil ile son yıllardaki atılımlarıyla İngiltere'nin en hızlı büyüyen şehri olmuştur. Yüz Ölçümü: 551,72 kilometrekaredir. Nüfusu :810.200 Şehir içi ulaşımda genellikle otobüs, tren ve taksiler kullanılmaktadır. Tren ile yolculuk sınırlı yerlere hizmet vermektedir. Leeds' de taksi ile seyahat pahalıdır. Şehirde herkesin damak zevkine ve bütçesine göre yemek ve restoran bulabilmektedir. Öğlen saatlerinde hafif yemekler tercih edilir.İngilizlerin vazgeçilmez 5 çayı kültürü kafelerde yaşanır. Şehirde farklı ülkelerin mutfaklarına yer verilmektedir. Leeds 'de Gezilecek Yerler Kirkstall Manastırı Leeds Sanat Galerisi Kraliyet Zırhları Müzesi

İngiltere'de hakim olan Gulf Stream sıcak okaynus su akıntısı nedeni ile yıl boyu ılıman bir iklime sahiptir. Bahar ve Kış ayları yağışlı geçer.En yüksek sıcaklıklar yaz aylarında görünür. En çok ziyaretçi Mayıs ve Ağustos ayları arasında gelmektedir.

Yakın Havaalanı

Leeds 'de uçak firmalarının direk uçuşları bulunmamaktadır. Manchester ve Londra üzerinden aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Daha sonra karayolu veya demiryolu vasıtasıyla Leeds'e ulaşabilirsiniz.

Leeds Dil Okulları