İskoçya'nın başkentidir. İskoçya'nın doğusunda,kuzey denizine yakındır. Şehirde 4 tane üniversite bulunmaktadır. Öğretim yılı içinde 100.000 den fazla öğrenci yaşamaktadır. İskoçyanın resmi para birimi Sterlin 'dir. Edinburgh 'da ulaşım , Ülkenin başkenti olan Edinburgh şehri gezilecek yerler noktasında eski ve yeni şehir olarak iki bölgeye ayrılıyor. Mimarisi farklı ve ilgi çekici yapılara ev sahipliği yapıyor. Şehri dolaşmak için en iyi alternatif yürümektir. Görülmesi gereken önemli yerler yaklaşık 20 dk. yürüme mesafesindedir. Önerilen yürüyüş rotası Pentland Hills, Arthur's Seat,Braid Hills ve Duddingston Gezilecek yerler Edinburg Kalesi Royal Mile Palace of Hollyra Princess Street 'i gezerken cadde bıyunca bir çok ünlü marka seçeneği bulunuyor. Ünlü markalardan alışveriş alternatifi sunuyor.

Edinburg 'un en ideal mevsimi yaz mevsimidir. Temmuz ve Haziran aylarında değerlendirebilirsiniz. Ağustos ayı en kalabalık aylardandır. Sonbahar ayları sakinliği sevenler için idealdir. Kasım'dan Şubat'a kadar çok yağış görülmektedir.

Önemli Yerlere Uzaklık

Londra'ya geldikten sonra 8 saat süren otobüs yolculuğu yada hızlı tren ile 4 saatte Edinburgh 'a ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Edinburg havaalanına yolculuk mesafesi 14 km'dir.

Yakın Havaalanı

Edinburh havalimanı 'na Türkiye'den 5 saatlik direk uçuşlar bulunmaktadır. Londra'dan 1 saat'lik aktarmalı yolculuk ile şehre varabilirsiniz.

Edinburgh Dil Okulları