Brighton'da Dil Eğitimi ve Üniversite

Brighton İngiltere'nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında bulunur. Yüz ölçümü : 87.54 kilometrekare'dir. Nüfusu:276.400 Nüfusun % 11 'i öğrencilerdir. Brighton geniş yolların,uzun sahilleri ve cadde boyunca uzanan müstakil evlerin yer aldığı bir tatil kasabasıdır. Güney Londra'dan bir saat az mesafede bulunur. Brighton mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Brightonda birçok ulaşım yolu bulunmaktadır.Ulaşım araçları Brighton 'ı rahat bir şekilde gezmenizi sağlar. Yürüyerek de rahatlıklar dolaşabileceğiniz bir şehirdir. Uygun fiyatlı yolculuklar için Otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Şehirde gezilecek yerler birbirine çok yakındır.Bu yüzden yürüyerek Brighton'ın birçok turistlik bölgelerini ,müzelerini,galerilerini gezebilirsiniz. Öğrenciler arasında da kullanımı oldukça yaygın olan bisiklet ile rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.Bisiklet alabileceğiniz ve kiralayabileceğiniz mağazalar bulunmaktadır. Tren ulaşım araçlarında çok büyük alana sahiptir.Yalnızca şehir içi değil,Şehir dışı ulaşımını sağlar. Brighton merkezinden ulaşabileceğiniz iki tane istasyon bulunmaktadır. Brighton İstasyonu ve Hove İstasyonu'dur. Taksi ile yolculukta diğer seçenekler arasında yer alır. Taksi fiyatları çok yüksek değildir.Gerektiğinde taksinizi caddeden çevirebilir veya telefon ile çağırabilirsiniz.Taksi fiyatları valizlerin adetlerine , kişi sayısına ,gece geç saatte kullanımına ve tatillere göre değişmektedir. Yemek tercihleriniz için Şehir'de 400 'den fazla ülkenin yemeklerini bulabileceğiniz restoran ve kafeler vardır. Brighton'daki yemek çeşitleri,Amerikan stili,İngiltere Yemekleri, Fransız Mutfağı,Çin Mutfağı,İtalyan Mutfağı, Hint Mutfağı, Yunan Mutfağı,Japon ve Meksika mutfaklarını ve bir çok değişik tatları tadabilirsiniz. Gezilecek Yerler Brighton Museum and Art Gallery Museum of Penny Slot Machines Brighton Toy and Model Museum Preston Park South Downs Park St.Anns Well Gardens Royal Pavilion Brighton kentini sekiz milyon civarında yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kentin ciddi bir konferans turizm sanayisi bulunuyor.Parti ve Sendikalar yıllık toplantıları için şehir de bulunuyor. Brighton'da iki üniversite ve bir tıp fakültesi vardır.

Brighton iklimi Akdeniz iklimini andırır.İngiltere'nin güney sahili kıyısında olduğu için İngiltere'nin diğer şehirlerine göre daha sıcak ve nemli geçer. Mayıs,Haziran,Temmuz,Ağustos, ve Eylül ayları sıcak geçer ve yaz mevsimi yaşanır. İngiltere genel olarak yağışlı bir iklime sahiptir.Bu yüzden dikkatli ve tedbirli olmak gerekir. Brighton en soğuk olduğu zaman kış aylarıdır.Fakat Aralık , Ocak , Şubat ılık geçer. Ortalama Sıcaklıklar Temmuz Ayı 17 Derece ,Ocak Ayı 3 Derece olarak belirlenmiştir.

Önemli Yerlere Uzaklık

Brighton ile Londra arasındaki mesafe 86 km'dir. Araba ile ulaşım 1 saat 48 dakika sürecektir.

Yakın Havaalanı

Brighton'a Türkye'den direk uçuşlar olmadığı için Bristol ve Londra üzerinden aktarmalı olarak ister karayolu ister demiryolu vasıtasıyla Brighton'a ulaşabilirsiniz. Brighton şehir merkezine en yakın havaalanı Londra Gatwick Havaalanı'dır ve yaklaşık 40 dakika mesafededir. Londra’nın en büyük havaalanı Heathrow ise Brighton’a trenle 1 saat mesafededir.

Brighton Dil Okulları